عطاالله شریفی پنجشنبه 23 اسفند 1397 08:02 ب.ظ نظرات ()

6 روش برنامه ریزی برای قبولی تیزهوشان نهم 98-99

برنامه ریزی برای قبولی تیزهوشان نهم 98-99 چه ویژگی هایی باید داشته باشد ؟

 • پیش‌خوانی

-شما می‌توانید با مطالعه مطلب جدید پیش از كلاس، توانایی یادگیری خود را چند برابر كنید.

-هنگام پیش خوانی سعی نكنید مطالب را حفظ كنید. تنها در ذهن داشتن چارچوب موضوع كافی است.

 • برنامه‌ریزی

-ساعات مطالعه خود را یادداشت كنید و در جهت بهبود آن حركت كنید.

-یك هدف ماهانه برای خود تعریف كنید و سعی كنید به آن برسید.

-برنامه خود را به صورت هفتگی با والدین و مشاور بررسی كنید.

 • خودباوری

-باید توانایی‌های خود را بشناسید و آنها را باور كنید

-با اهداف كوچك شروع كنید. پس از مدتی قدم های بزرگی برداشته اید.

 • مطالعه متعادل

-مطالب كتاب درسی را به طور كامل یاد بگیرید و همه‌ی تمرین‌های آن را با دقت حل كنید.

-حل تمرین تشریحی را تا یادگیری كامل روش‌های حل انواع تمرین‌ها و سؤال‌ها ادامه دهید.

-برای مطالبی كه یاد گرفته‌اید و تمرین تشریحی حل كرده‌اید، حتماً تست بزنید.

 • تلاش و پشتكار

-تلاش كردن مهم است ولی مهم‌تر از آن، ادامه دادن و خسته نشدن است.

-اگر مسیر روشنی برای حركت به سمت موفقیت انتخاب كنید، بی‌شك به نتیجه می‌رسید.

 • روش شخصی

-هر دانش‌آموزی نقاط ضعف و قوت خود را بهتر از همه می‌شناسد.

-برای رفع مشكلات و بررسی شیوه درس خواندن نیز دانش‌آموز بهترین تصمیم را برای خودش می‌گیرد.

-روش های مطالعه موفق دروس را كشف كنید.(برنامه ریزی برای قبولی تیزهوشان نهم)

برنامه مناسب برای قبولی در آزمون تیزهوشان 98-99 چیست ؟

یكی از راه های قبولی در ثبت نام آزمون تیزهوشان 98 نهم متوسطه دوم یادگرفتن این نكته است كه سرجلسه آزمون چه مهرت هایی را باید به كار گرفت و یا چگونه تست زد؟ به یاد داشته باشید كه با تست زدن زیاد و توجه به زمان، مدیریت زمان را یاد بگیرید تا سر جلسه ی آزمون نهم تیزهوشان با مشكل مواجه نشوید.

گاهی ممكن است هنگام پاسخ دادن به یك سوال به یكباره همه چیز از یادمان برود اگر سر جلسه ی آزمون این مشكل برای شما هم بوجود آمد بدون دستپاچگی و استرس یك نفس عمیق بكشید و سراغ سوال بعدی بروید و در انتهای آزمون به سراغ آن سوال برگردید و درموردش فكر كنید و زمان را بخاطر یك سوال از دست ندهید.

تا آخرین لحظه سر جلسه بنشینید حتی اگر زودتر از زمان تعیین شده به سوالات پاسخ دادید حتما یك بار دیگر سوالات را بخوانید و جواب ها را بررسی كنید.

انعطاف در برنامه ریزی درسی برای تیزهوشان نهم 98-99

دانش آموزان عزیز دقت كنید كه اولین نكته ای كه باید برای برنامه ریزی تیزهوشان نهم  و موفقیت در پاسخ دادن به سوالات آزمون تیزهوشان 98-99 انجام دهید این است كه برنامه ریزی درسی برای نهمی ها باید دارای انعطاف باشد یعنی از برای صبح تا شب به طور مداوم برنامه ریزی نكنید چون اگر یك روز بنابر هر دلیلی توانید درس بخوانید از برنامه عقب می مانید و كل برنامه ریزیتان بهم می ریزد پس همیشه در برنامه روزانه تان یك زمان هایی راهم به استراحت و تفریح اختصاص دهید در این صورت اگر روزی هم از برنامه تان عقب ماندید می توانید در زمان های خالی كه در برنامه گنجانده اید، جبران كنید.

شیوه های مطالعه درسی تیزهوشان 98-99

 1. برنامه ریزی هفتگی : یادتان باشد چه برای آزمون های تیزهوشان و چه برنامه ریزی برای مدرسه هیچوقت برنامه طولانی مدت ننویسید. از نظر مشاوران بهترین مدت برای برنامه ریزی، یك هفته است.
 2. اهمیت مدرسه : حتی اگر به نظر شما سطح كلاستان در مدرسه پایین باشد باز هم بهترین جا برای یادگیری درس، مدرسه و از زبان معلم است و بعد از برگشتن به خانه حتما دس های هر روز را در همان روز بخوانید زیرا با این روش درس هایی كه خوانده اید در حافظه بلند مدتان ذخیره می شود.
 3. یادداشت برداری : هنگام مطالعه درس ها و كتاب های آموزشی از نكات مهم و كلیدی یادداشت بردارید تا هر چند روز یكبار دوباره آنها را بخوانید تا بهتر در حافظه تان تثبیت شود و یادتان باشد آنقدری زمان ندارید كه برای مرور درس ها كل درس را دوباره بخوانید.
 4. مرور درس ها و نكات : در برنامه هفتگیتان یك روز را ( مثلا آخر هفته ) به مرور نكاتی كه یادداشت كرده اید، اختصاص دهید.
 5. آزمون : حتما هر چند وقت یك بار سوالات تستی كتاب های كمك آموزشی را حل كنید و یا می توانید در آزمون های آزمایشی شركت كنید. چون احتمالا تا به الان در مدرسه فقط به صورت تشریحی از شما امتحان گرقته شده و باید با نحوه ی تست زنی هم آشنا شوید تا در زمان آزمون دچار مشكل كمبود وقت نشوید.

سوالی كه همه داوطلبان و والدین دانش آموزان با آن مواجه هستند این است كه برنامه ریزی درسی تیزهوشان مناسب برای قبولی در تیزهوشان نهم چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ در این مقاله تصمیم داریم به تمام سوالات شما در ارتباط با برنامه ریزی برای قبولی در تیزهوشان نهم پاسخ دهیم.

راه های قبولی در آزمون تیزهوشان 98-99 كدامند؟

همانطور كه میدانید نحوه یادگیری دروس مفهومی با دروس حفظی كاملا متفاوت میباشد. به همین منظور در این قسمت راهكار های مناسبی جهت مطالعه ی دروس مفهومی برای شما عنوان میكنیم.

با توجه به اینكه ریاضی یكی از مهم ترین درس های مفهومی در هر مقطع تحصیلی به شمار میرود پس نحوه ی  مطالعه ی آن نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است.درك كردن دروس مفهومی نیازمند دقت و تمركز بالایی میباشد به همین منظور پیشنهاد میشود كه برای درك درسی مثل ریاضی 2اصل مهم را هنگام مطالعه در نظر بگیرید.یادگیری درس ریاضی در 2مرحله انجام میگیرد.

روش مطالعه درس ریاضی تیزهوشان

یادگیری اولیه كه باید در كلاس با دقت و تمركز بالا حین تدریس معلم صورت بگیرد وپس از یادگیری اولیه شما باید یادگیری تكمیلی را در منزل با استفاده از كتابهای كمك آموزشی و حل تمرین و مسائل كتاب انجام دهید و با در نظر گرفتن این اصول حین مطالعه خود را برای شركت در آزمون آماده كنید(برنامه ریزی برای قبولی تیزهوشان نهم). گر با این سوال مواجه شده اید كه چه كتاب هایی برای تیزهوشان بخوانم ؟ بر روی لینك قرمز رنگ كلیك كنید كه بهترین كتاب های كمك درسی كاربردی موجود را برای شما معرفی كنیم.

تكنیك های كاربردی تست زنی برای قبولی در آزمون تیزهوشان

در امتحانات و آزمون های تستی، اگر جواب نصف پرسش ها را بدانیم با استفاده از مهارت های تست زنی می توانیم جواب بقیه تست ها را نیز پیدا كنیم.

مشكلی كه بسیاری از دانش آموزان در آزمون ها تستی با آن مواجه می شوند، كمبود وقت است.

3 دسته مشكل كه در آزمون های تستی بسیار مسئله ساز است:

 • مدیریت زمان
 • تكنیك های غلط در حدس زدن پاسخ درست
 • اشتباهات سهوی و ناخواسته مانند بی دقتی!
 • اگر در حل تستی بین دو گزینه شك كردید، به هیچ وجه آن تست را كنار نگذارید. زیرا احتمال درست بودن یكی از گزینه ها براساس احتمالات 50 درصد است.
 • اگر در تستی دو گزینه مخالف و متناقض وجود داشته باشد، به احتمال 80 درصد پاسخ در یكی از این دو گزینه است.
 • اگر دو گزینه از نظر معنایی مشابه یكدیگر بودند یا هردو یك معنا را می رساندند، مطمئن باشید پاسخ این دو گزینه نیست.
 • اگر در سوالات كنكور، درس هایی مثل ریاضی، فیزیك و شیمی كه مسئله زیاد دارند، معمولا نیازی به راه حل های طولانی نیست.

بنابراین هنگام حل این گونه سوالات اگر درگیر راه حل های طولانی شده اید، متوجه باشید كه از گزینه درست غافل شده اید.

زیرا در طرح سوالات كنكور از سوال هایی با راه حل های طولانی استفاده نمی كنند.

 • برای هر درس زمانی را ذخیره كنید.

مثلا در درس ریاضی 5 دقیقه زمان ذخیره كنید كه در پایان آزمون به سراغ این درس بروید

و در پایان برای سوالاتی كه علامت ضربدر كنارش گذاشته اید، از زمان ذخیره شده استفاده كنید.

 • علاقه مندان می توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر در باب برنامه ریزی برای قبولی در نمونه نهم بر روی لینك زیر كلیك كنند و یا از طریق شماره 9099072943  با مشاوران درخت دانش تماس بگیرند.

جدول برنامه ریزی پایه نهم

 • برای درس خواندن، هدف داشته باشید. مشخص كردن هدف در پیشرفت تحصیلی یا بالا بردن معدل كمك ‌می‌كند تا انگیزه‌ی كافی برای درس خواندن داشته باشید.
 • جدول برنامه ریزی پایه نهم می تواند به این صورت باشد: هر روز قبل از شروع مطالعه سعی كنید ساعات مشخصی را برای درس خواندن برنامه‌ریزی كنید. اگر بدون در نظر گرفتن مدت‌زمان به مطالعه بپردازید، توانایی‌های یادگیری به تدریج كم و كم‌تر می‌شود. برای این كار می‌توانید جدول برنامه‌ریزی ساعتی را روی صفحه‌ی سمت چپ دفتر برنامه‌‌ریزی خود بچسبانید و قبل از شروع به مطالعه، بنویسید كه هر كدام از درس‌ها را در چه ساعتی‌هایی می‌خوانید. مثلاً بنویسید: «4 - 3 علوم می‌خوانم.» بالای خط زمان آغاز و پایان مطالعه و در قسمت پایین نام درسی را كه قرار است بخوانید، بنویسید.

ساعت مطالعه دروس روزانه

 • درس‌های هر روز مدرسه را همان روز به مدت 30/1 – 1 ساعت مرور كنید و سپس طبق برنامه‌ی ‌مدرسه برای درس‌های فردا برنامه‌ریزی كنید.
 • یادتان باشد اگر صبح در مدرسه 3 تا درس داشتید، 3 زنگ اول بعدازظهر را به تكرار و تمرین همان درس‌ها بپردازید و سپس به تعداد درس‌هایی كه فردا دارید زنگ اختصاص بدهید.
 • برای درس‌های مفهومی بین 1 تا 2 ساعت و برای درس‌های حفظی نیم‌ساعت تا یك ساعت وقت در نظر بگیرید.
 • قبل از این‌كه سراغ درس بعدی بروید یك زنگ تفریح داشته باشید تا با انرژی بیش‌تری به كارتان ادامه دهید.
 • بعد از خواندن هر درس ساعت مطالعه‌ی آن درس را بلافاصله در جدول سمت راست دفتر برنامه‌ریزی (جدول ساعت‌های مطالعه‌ی هفتگی) یادداشت كنید.
 • كارتان را پایان هر روز ارزیابی كرده و به خودتان امتیاز (عالی، خیلی خوب، خوب، متوسط، نیاز به تلاش بیش‌تر) بدهید.

تاثیر خانواده در قبولی دانش آموزان در آزمون تیزهوشان چیست؟

نكات مهمی كه والدین باید در نظر بگیرند ،ایجاد محیطی آرام و به دور از هیاهو ،رسیدگی به تغذیه ی دانش آموز واجازه ی معاشرت به فرزند برای رفت و امد با همسالان خود جهت تبادل اطلاعات می باشد.(برنامه ریزی برای قبولی تیزهوشان نهم)

همچنین مشاوره با كارشناسان مشاوره و برنامه ریزی آزمون تیزهوشان جهت مطلع شدن از مسائل آموزشی فرزند و تشویق دانش آموز از جمله ی موارد جهت بالا بردن روحیه و افزایش اعتماد به نفس دانش آموز برای حضور و موفقیت در آزمون ثبت نام ورودی دهم تیزهوشان می باشد.

مشاوره تحصیلی درخت دانش

مشاوران مجرب تیزهوشان درخت دانش در تمامی مراحل برنامه ریزی برای قبولی تیزهوشان نهم، معرفی منابع تیزهوشان پایه نهم، شرایط ثبت نام تیزهوشان نهم، زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان، لیست مدارس تیزهوشان تهران ... در كنار شما خواهند بود. برای ارتباط با مشاورین درخت دانش می توانید با شماره گیری از طریق تلفن ثابت 9099072943 در ارتباط باشید.

سایت ثبت نام تیزهوشان: AZMOON.MEDU.IR

ساید مدارس استعداد درخشان: sampad

راههای ارتباطی با مشاوران مجرب درخت دانش

شماره تماس: 9099072943

كانال تلگرام: http://t.me/derakhte-danesh

اینستاگرام سامانه مشاوره تحصیلی درخت دانش