عطاالله شریفی پنجشنبه 25 بهمن 1397 02:08 ق.ظ نظرات ()

دفترچه ثبت نام كنكور سراسری 98 منتشر شد

سرانجام پس از كش و قوسهای فراوان تكلیف كنكور 98 مشخص شد: كنكور 98 اولین وشاید آخرین كنكوری است كه برای دو دسته از داوطلبانی كه در نظام قدیم و نظام جدید فارغ التحصیل شده اند سوالاتی جداگانه طرح خواهد شد كه دغدغه و سوال بسیاری از متقاضیان كنكور است كه تفاوت ثبت نام كنكور سراسری 98 نظام جدید با نظام قدیم چیست؟

خبر فوری: ثبت نام كنكور 98 تمامی رشته ها (نظام جدید و نظام قدیم) آغاز شد لطفا برای اطلاع از شرایط و نحوه ثبت نام كنكور 98 همراه با تصویر، دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام كنكور سراسری 98 با مشاوران درخت دانش از طریق شماره 9099072943 بدون گرفتن پیش شماره و از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید و یا بر روی لینك ثبت نام كنكور سراسری 98 كلیك نمایید، توصیه می شود كه حتما قبل از ثبت نام موارد زیر را كه امسال به دفترچه نظام جدید اضافه شده است كامل در فرم ثبت نام كنكور 98 خود رعایت نمایید.

ثبت نام كنكور سراسری 98 نظام جدیدثبت نام كنكور سراسری 98 نظام جدید

اقدامات لازم جهت ثبت‌ نام‌ كنكور سراسری 98 نظام جدید و نظام قدیم

ثبت‌ نام برای پذیرش در رشته‌های با آزمون كلیه دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی سال 1398 و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی، منحصراً از طریق پایگاه اطلاع‌ رسانی سازمان سنجش آموزش كشور امكان‌پذیر است؛ لذا داوطلبان لازم است كه ابتدا دفترچه ثبت‌نام كنكور سراسری 98 را مطالعه نموده و در صورت واجد شرایط بودن، نسبت به پرداخت هزینه خرید كارت اعتباری ثبت‌ نام كنكور 98 در آزمون به شرح ذیل، اقدام كنند و سپس مراحل بعدی را به انجام برسانند.

دریافت دفترچه راهنمای ثبت‌ نام كنكور سراسری 98

متقاضیان ثبت‌ نام درآزمون سراسری 98 با دریافت دفترچه راهنمای ثبت‌نام كنكور 98 از پایگاه اطلاع‌ رسانی این سازمان، ضمن مطالعه دقیق آن برای اطلاع از شرایط عمومی و اختصاصی، مقررات وظیفه عمومی، مقررات مربوط به ضوابط ثبت‌ نام اتباع غیر ایرانی و توضیحات مربوط به سهمیه ایثارگران كه در این دفترچه راهنما درج شده است، در صورتی كه دارای شرایط مندرج در دفترچه ‌باشند، می‌توانند به عنوان داوطلب در این آزمون ثبت‌نام كنكور 98 نمایند.

پرداخت هزینه خرید كارت اعتباری ثبت نام كنكور 98

پرداخت هزینه ثبت‌ نام كنكور سراسری 98 منحصراً به صورت اینترنتی و به وسیله كارت‌های عضو شبكه شتاب انجام می‌ شود و داوطلبان با پرداخت مبلغ 27500 تومان به عنوان وجه ثبت‌ نام شركت در آزمون سراسری 98، نسبت به دریافت اطلاعات كارت اعتباری (شماره سریال 12 رقمی) اقدام نمایند.

افزایش 600 تومان هزینه پیامكی ارسال شماره سریال ثبت نام

به منظور استفاده از خدمات پیام كوتاه در مراحل مختلف فرآبند ثبت نام كنكور 98 با انتخاب گزینه مربوطه و چرداخت 600 تومان مضاف بر 27500 توامن چرداخت نمایید كه جمعا 28100 تومان می باشد.

هزینه ثبت نام دانشگاه پیام نور كنكور سراسری 98

چنانچه داوطلبی علاقه‌ مند به شركت در گزینش رشته‌های تحصیلی دانشگاه پیام‌ نور و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی باشد نسبت به پرداخت مبلغ 13800 تومان و دریافت سریال 10 رقمی اقدام نمایند.

نحوه ثبت نام كنكور سراسری دانشگاه فرهنگیان و تربیت رجایی 98

در رابطه با نحوه اعلام علاقه‌ مندی به رشته‌های دانشگاه‌های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی تهران، به اطلاع می‌رساند كه در صورت اخذ مجوزهای قانونی توسط وزارت آموزش و پرورش از مراجع ذیصلاح برای پذیرش دانشجو در دانشگاه‌های فوق، موضوع در مرحله انتخاب رشته‌های تحصیلی (حدود دهه دوم مرداد ماه سال 98) اطلاع‌ رسانی خواهد شد.

ثبت نام كنكور سراسری 98 نظام جدید خود را به مشاوران درخت دانش بسپارید

در ثبت نام كنكور سراسری 98 هر داوطلب در چند گروه آزمایشی می تواند شركت كند؟

تفاوت ثبت نام كنكور سراسری 98 نظام جدید با نظام قدیم چیست؟ اینكه یك داوطلب می تواند در 2 یا 3 زیر گروه آزمایشی شركت كند به این معناست كه داوطلب می‌تواند علاوه بر انتخاب یكی از گروه‌های آزمایشی (علوم ریاضی و فنی یا علوم تجربی یا علوم انسانی) به عنوان گروه آزمایشی اصلی، در گروه آزمایشی هنر و زبان خارجی نیز متقاضی شود، به عبارت دیگر:

 هیچ داوطلبی نمی‌تواند به طور همزمان، در گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی شركت نماید

شرایط ثبت نام و شركت در كنكور سراسری 98

  1. اخذ دیپلم نظام آموزشی جدید 3-3-6 حداكثر تا تاریخ 98/05/31
  2. دارا بودن مدرك پیش‌دانشگاهی و یا اخذ مدرك پیش‌دانشگاهی حداكثر تا تاریخ 98/06/31
  3. دارا بودن دیپلم نظام قدیم و یا مدرك كاردانی (فوق دیپلم) برای كلیه داوطلبان الزامی است.
  4. دارندگان دیپلم فنی و حرفه ای و كاردانش كه فاقد مدرك پیش دانشگاهی یا كاردانی هستند حق ثبت‌ نام در آزمون سراسری سال 1398 را ندارند و در صورت ثبت نام در آزمون به عنوان متخلف شناخته شده و برابر ضوابط با آنان برخورد خواهد شد.

شرایط شركت در رشته های نیمه متمركز و دارای مصاحبه كنكور 98

در آزمون سراسری سال 1398 پذیرش دانشجو در رشته‌های تحصیلی: آهنگسازی، ادبیات نمایشی، ارتباط تصویری، بازیگری ـ كارگردانی، طراحی پارچه، طراحی صحنه، طراحی صنعتی، طراحی لباس، عكاسی، كاردانی هنرهای تجسمی، كتابت و نگارگری، مجسمه سازی، موسیقی نظامی، نقاشی، نمایش عروسكی، نوازندگی موسیقی ایرانی و نوازندگی موسیقی جهانی در گروه‌ آزمایشی هنر و همچنین در رشته‌های علوم ورزشی و آموزش علوم ورزشی به صورت متمركز و با شرایط خاص صورت می‌پذیرد.

لذا توضیحات لازم در این خصوص از طریق اطلاعیه‌های مربوط در زمان پرینت كارت شركت در آزمون به اطلاع داوطلبان خواهد رسید؛ به عبارت دیگر، این رشته‌ ها از ردیف رشته‌های مربوط به پذیرش نیمه متمركز خارج گردیده و اسامی پذیرفته‌ شدگان نهایی رشته‌های فوق در شهریور ماه سال 98 همزمان با نتایج سایر رشته‌های متمركز اعلام خواهد شد.

ثبت نام كنكور سراسری 98 نظام قدیم خود را به مشاوران درخت دانش بسپارید

شرایط ثبت نام دانشجویان پذیرفته شده در دوره روزانه كنكور 97

براساس ضوابط، دانشجویان دوره روزانه دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی در صورتی می‌توانند در آزمون سراسری 98 ثبت‌نام و شركت نمایند كه اولاً واجد شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام آزمون مذكور باشند و ثانیاً حداكثر تا تاریخ 97/12/25 نسبت به انصراف قطعی از تحصیل در دانشگاه سراسری خود اقدام نمایند.

بدیهی است كه داوطلبان مذكور، در صورت عدم شرایط انصراف از دانشگاه روزانه قطعی از تحصیل تا تاریخ تعیین شده، در صورت موفقیت و قبولی در آزمون، مجاز به ثبت‌نام و ادامه تحصیل در رشته قبولی جدید خود نیستند و به عنوان داوطلب متخلف تلقی خواهند شد.

تذكر: پذیرفته‌ شدگان‌ دوره‌های‌ روزانه‌ آزمون‌ سراسری‌ 97 (اعم‌ از رشته‌های‌ متمركز یا نیمه‌متمركز) در صورت ثبت‌نام و شركت در آزمون سراسری سال 1398، ضمن رعایت موضوع تاریخ انصراف، توجه داشته باشند كه منحصراً مجاز به انتخاب رشته در دوره‌های غیر روزانه (نوبت دوم «شبانه»، نیمه‌حضوری، پیام نور، غیر انتفاعی، پردیس خودگردان، مجازی و رشته‌های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی) بوده و فقط در این دوره‌ها گزینش خواهند شد.

ویرایش اطلاعات ثبت نام كنكور سراسری 98 شامل چه كسانی می شود؟

در صورت تمایل به ویرایش اطلاعات ثبت نامی توجه نمایید تفاوت ثبت نام كنكور سراسری 98 نظام جدید با نظام قدیم چیست؟ در نحوه ویرایش شامل:

  1. آن دسته ازداوطلبانی كه مشمول سوابق تحصیلی نیستند، اجازه ویرایش كلیه اطلاعات ثبت‌نامی خود را دارند.
  2. آن دسته ازداوطلبانی كه مشمول سوابق تحصیلی هستند، اجازه ویرایش اطلاعات خود را دارند؛ اما اجازه ویرایش اطلاعات سوابق تحصیلی را نخواهند داشت.