عطاالله شریفی شنبه 20 بهمن 1397 12:21 ب.ظ نظرات ()

شرایط ثبت نام كنكور 98

به دلیل شرایط خاص جامعه امروز و نبود آینده شغلی در بسیاری از رشته ها, تعداد زیادی از فارغ التحصیلان پس از دریافت مدرك كارشناسی و یا حتی با دریافت مدرك كارشناسی ارشد و دكترا به دلیل نیافتن شغل یا عدم علاقه به شغل و رشته تحصیلی خود درصدد شركت مجدد در كنكور سراسری 98 بر می آیند. و سوالات در باره شرایط و ضوابط تحصیل مجدد و شركت مجدد در كنكور سراسری 98 برای فارغ التحصیلان از متداول ترین سوالات می باشد. در این مقاله قصد داریم به بیان قوانین و ضوابط موجود در رابطه با تحصیل مجدد فارغ التحصیلان و شرایط دوبار شرایط ثبت نام كنكور 98 را بنویسیم.

ثبت نام كنكور 98 روز چهارشنبه 24 بهمن ماه 97 می باشد و مهلت ثبت نام تا تاریخ 2 اسفند تمدید خواهد شد.

شرایط ثبت نام مجدد كنكور سراسری 98

 

شرایط كنكور مجدد برای دانشجویان روزانه رشته های غیر پزشكی

بر طبق آخرین تغیرات قوانین آموزشی و رای دیوان عدالت اداری فارغ التحصیلان كارشناسی رشته های غیرپزشكی در صورتی كه به ارگان خاصی تعهد خدمت نداشته باشند بدون محدودیت می توانند درثبت نام كنكور 98 شركت نمایند و شرایط ثبت نام مجدد كنكور سراسری 98 را خواهند داشت..

ثبت نام مجدد كنكور سراسری 98 رشته های غیر پزشكی شامل چه كسانی می شود؟

در صورتی كه این افراد در مقطع كارشناسی قبلی خود در دانشگاه های روزانه و با شرایط تحصیل رایگان این مقطع تحصیلی را گذرانده باشند، در صورتی كه در رشته های پزشكی, دارو سازی, دندان پزشكی و رشته های پیراپزشكی در دوره روزانه پذیرفته شوند باز هم نیازی به پرداخت شهریه نمی باشد ومی توانند به صورت مجدد از شرایط تحصیل رایگان ثبت نام مجدد كنكور سراسری و شرایط ثبت نام مجدد كنكور سراسری 98 بهره مند شوند.

شرایط كنكور مجدد برای دانشجویان روزانه رشته های پزشكی

براساس آخرین تصمیم آیین نامه اجرایی قانون خدمت پزشكان و پیراپزشكان فارغ التحصیلان مقاطع كاردانی و كارشناسی رشته های پیراپزشكی با شرایط طرح اجباری می توانند تا قبل از اتمام طرح خود یك بار در كنكور سراسری شركت نمایند و در صورتیكه در یكی از رشته های پزشكی, دندان پزشكی, داروسازی پذیرفته شوند می توانند ادامه طرحشان را پس از فارغ التحصیلی در رشته جدید انجام دهند.

اما اگر پذیرفته نشوند میبایست صبر كنند تا طرح اجباری شان به انجام برسد و پس از آن می توانند شرایط ثبت نام مجدد كنكور سراسری 98 و دوباره درشرایط كنكور سراسری 98 شركت نمایند.

ثبت نام مجدد كنكور سراسری 98 رشته های پزشكی شامل چه كسانی نمی شود؟

شرایط ثبت نام مجدد كنكور سراسری 98 رشته های پزشكی در صورتی كه در یكی از دوره های پزشكی, دندان پزشكی ودارو سازی در دوره روزانه پذیرفته شوند حتی اگر مدرك قبلی خود را در دوره روزانه وبه صورت رایگان گرفته باشند باز هم می توانند در دوره روزانه پذیرفته شوند و ازمزایای تحصیل رایگان استفاده نمایند، البته داوطلبان آقا می بایست توجه داشته باشند كه در رابطه با خدمت وظیفه سربازی و معافیت تحصیلی در دوره تحصیل مجدد مشكلی نداشته باشند.


شرایط ثبت نام مجدد كنكور سراسری 98 مقطع كارشناسی ارشد و دكترا

شرایط ثبت نام مجدد كنكور سراسری 98 داوطلبان مقطع كارشناسی ارشد و دكترا در طول سال های گذشته تغیرات فراوانی داشته است و تقزیبا می توان گفت كه از سال 95 تا 97 هرساله این قوانین تغیر داشته اند، اما با توجه به مصوبه 28 فروردین 97 كه آخرین رای دیوان عدالت اداری در این مورد است هر داوطلب در هر مقطعی مجاز است كه دوبار ازشرایط تحصیل رایگان استفاده نماید  و بر اساس این مصوبه انتظار می رود این قانون در دفترچه ثبت نام كنكور ارشد 98 در این باره تغیر نماید.

كه بر اساس آن داوطلبان بدون در نظر گرفتن مقطع و شرایط تحصیل آن ها در دوره قبلی تحصیل بتوانند از مزایای تحصیل رایگان بهره ببرند. باید دید كه در دفترچه امسال این قوانین چگونه بیانخواهد شد. اما داوطلبان می توانند با استفاده از این رای دیوان عدالت اداری درصورتی كه مشكلی برایشان در این مورد پیش آمد در ارسال درخواست سایت سنجش درخواست خود را اینترنتی ثبت نمایند.

داوطلبان گرامی توجه داشته باشند كه این قوانین مربوط به دوره روزانه می باشد و داوطلبانی كه قصد شركت در كنكور سراسری 98 و شركت در دانشگاه آزاد را دارند شامل این قوانین نمی باشند و تفاوتی ندارد كه شما چندین بار از دانشگاه آزاد مدرك بگیرید و در شهریه ها تفاوتی نخواهد داشت، دانشگاه های پردیس و بین الملل نیزهمینگونه است.

مشاوره تحصیلی كنكوری درخت دانش

قوانین و ضوابط موجود در رابطه با شرایط ثبت نام مجدد كنكور سراسری 98, شرایط تحصیل مجدد كاركنان رسمی و یا پیمانی ادارات و یا سازمان ها شرایط معافیت تحصیلی , شرایط انصراف از دانشگاه و از تحصیل، تفاوت ثبت نام كنكور سراسری 98 نظام جدید با نظام قدیم چیست؟، رفع محرومیت كنكور 98، بسیاری دیگر از این قبیل بسیار پیچیده است. در صورتی كه در رابطهبا هریك از قوانین و ضوابط  موجود دردفترچه ثبت نام كنكور سراسری 98 سوالی دارید می توانید با شماره گیری9099072943 با تلفن ثابت و بدون كدگیری با مشاوران درخت دانش بهترین مشاوره تحصیلی در تهران در تماس باشید و پاسخ سوالات خود رااز ما بخواهید.