عطاالله شریفی شنبه 20 بهمن 1397 11:15 ق.ظ نظرات ()

تاثیر سوابق تحصیلی در ثبت نام كنكور سراسری 98

  • تاثیر سوابق تحصیلی یعنی چه؟(مطالعه مقاله)
  • حداكثر 30 درصد تاثیر سوابق تحصیلی چقدر است؟
  • تاثیر قطعی و تاثیر مثبت در سوابق تحصیلی كنكور 98 چگونه است؟
  • آیا دریافت كد سوابق تحصیلی كنكور 98 ضروری است؟(مشاوره ثبت نام كنكور 98 درخت دانش)
  • نحوه دریافت كد سوابق تحصیلی كنكور 98 چگونه است؟
  • سهمیه های كنكور سراسری 98 كدامند؟ بهترین سهمیه را چگونه انتخاب كنیم؟

از سال های گذشته ما شاهد تاثیر سوابق تحصیلی در ثبت نام كنكور سراسری 98 و معدل دوران تحصیل در در نحوه گزینش دانشگاه بوده ایم. به طوری كه در سال گذشته بیش از 85 درصد كد رشته محل های دانشگاهی صرفا بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش داشتند. هر ساله میزان تاثیر این سوابق تحصیلی با نظر جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو تعیین می گردد. در سال های گذشته میزان تاثیر سوابق تحصیلی در كنكور سراسری 98 به صورت تاثیر مثبت بود. اما از كنكور سراسری 98 با توجه به اطلاعیه سازمان سنجش و آموزش كشور میزان تاثیر سوابق تحصیلی 20 درصد تاثیر قطعی و حداكثر 10 درصد تاثیر مثبت در رشته های پذیرش بر اساس انتخاب رشته كنكور 98 و در رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی, فقط سوابق تحصیلی (معدل) معیار پذیرش خواهد بود.

خبر فوری: ثبت نام كنكور 98 تمامی رشته ها (نظام جدید و نظام قدیم) در تاریخ 24 بهمن ماه 97 روز چهارشنبه آغاز خواد شد لطفا برای اطلاع از شرایط و نحوه ثبت نام با مشاوران درخت دانش از طریق شماره 9099072943 بدون گرفتن پیش شماره و از ریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید و یا بر روی لینك ثبت نام كنكور سراسری كلیك نمایید.

"ثبت نام و انتخاب رشته كنكور سراسری 98 خود را به مشاوران مجرب درخت دانش بسپارید"

20درصد تاثیر قطعی و 10 درصد تاثیر مثبت به چه معناست؟

20 درصد تاثیر قطعی یعنی 20 درصد از نمره كل اكتسابی شما در كارنامه اعلام نتایج كنكور سراسری 98 مربوط به معدل شما در درس مورد نظر می باشد و به نسبت نمره اكتسابی شما از حداكثر نمره, مقدار نمره شما در این 20 درصد محاسبه میشود و با 80 درصد دیگر از نمره كل اكتسابی از پاسخ برگ شما محاسبه میشود.

حداكثر 10 درصد تاثیر مثبت یعنی اینكه 10 درصد از نمره كل اكتسابی پایانی شما در كارنامه نهایی كنكور 98 با توجه به معدل شما و یا پاسخبرگ كنكور سراسری شما خواهد بود. به اینصورت كه سازمان سنجش یك بار نمره نهایی شمارا با تاثیر 10 درصد سوابق تحصیلی شما بررسی می كند. و یك بار دیگر نمره نهایی شمارا بر اساس پاسخبرگ شما در كنكور سراسری 98 اعمال می كند. وهركدام كه نمره نهایی بهتری باشد, آن را لحاظ می نماید.

همانطور كه گفته شد، 20 درصد تاثیر سوابق تحصیلی در كنكور سراسری 98 قطعی است. یعنی حتی اگر پاسخبرگ شما نتایج بهتری داشته باشد, بازهم در آن 20 درصد سوابق تحصیلی شما لحاظ می شود. با شماره گیری 9099072943 با تلفن ثابت و بدون پیش شماره مشاوران درخت دانش نحوه ی محاسبه درصد هریك از دروس شما و بهترین منابع كنكور 98 و بودجه بندی كنكور 98 را به تشریح برای شما توضیح می دهند.

نحوه تاثیر سوابق تحصیلی كنكور سراسری 98

در آزمون سراسری سال 1398، میزان تاثیر سوابق تحصیلی در كنكور سراسری 98، حداكثر 30 درصد است و 20 درصد با تاثیر قطعی و 10 درصد با  تاثیر مثبت اعمال می‌شود به‌طوری‌كه:

گروه اول:

آن دسته از دیپلمه‌های ریاضی و فیزیك، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی كه دیپلم خود را سال 1398 و در نظام آموزشی جدید (3-3-6) اخذ نموده و امتحانات دروس پایه دوازدهم آن‌ها به صورت نهایی، سراسری و كشوری برگزار شده است، مشمول اعمال و تاثیر سوابق تحصیلی در كنكور سراسری 98 بوده و سوابق تحصیلی موجود دیپلم (پایه دوازدهم- سال سوم آموزش متوسطه نظام جدید 3-3-6) به میزان حداكثر 30 درصد به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب است كه 20 درصد به صورت تأثیر قطعی و 10 درصد به صورت تأثیر مثبت در نمره‌كل نهایی آنان لحاظ  می‌شود.

گروه دوم:

آن دسته از دیپلمه‌های ریاضی و فیزیك، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی كه دیپلم خود را از سال 1384 الی 1397 اخذ نموده اند و امتحانات یك‌ یا چند درس آنها به صورت نهایی، سراسری و كشوری برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصیلی بوده و سوابق تحصیلی موجود دیپلم (پایه یازدهم-سال سوم آموزش متوسطه نظام قدیم) به میزان حداكثر 25 درصد به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب و داوطلبان دارای مدرك پیش‌ دانشگاهی ریاضی و فیزیك، علوم تجربی، علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی و هنر كه مدرك دوره پیش‌دانشگاهی خود را از سال تحصیلی 91-1390 اخذ نموده‌اند و امتحانات یك یا چند درس آنها به صورت نهایی، سراسری و كشوری برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصیلی بوده و سوابق تحصیلی موجود دوره پیش‌دانشگاهی (پایه دوازدهم-سال آخر آموزش متوسطه نظام قدیم) به میزان حداكثر 5 درصد به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب است.

میزان تاثیر سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی در كنكور 98 چند درصد است؟

در مجموع میزان تاثیر سوابق تحصیلی حداكثر 30 درصد است كه  20 درصد به صورت تأثیر قطعی  و 10 درصد به صورت تأثیر مثبت در نمره‌كل نهایی آنان لحاظ  می‌شود. به عبارت دیگر میزان تاثیر قطعی سوابق تحصیلی دیپلم حداكثر 16/67 درصد و میزان تاثیر قطعی سوابق تحصیلی پیش‌دانشگاهی حداكثر 3/33 درصد می‌باشد و درصورتی كه سوابق تحصیلی تاثیر مثبت داشته و باعث افزایش نمره كل شود، به تفكیك برای دیپلم حداكثر 8/33 و برای پیش‌دانشگاهی حداكثر 1/67 افزایش خواهد یافت. درصورت عدم وجود تاثیر مثبت، ملاك نمره كل حاصل از آزمون و میزان تاثیر قطعی سوابق تحصیلی دیپلم و پیش‌دانشگاهی ( حداكثر به میزان 20 درصد طبق موارد مذكور) خواهد بود.

گروه سوم:

 سایر دیپلمه‌ها (غیر از بندهای الف و ب) مشمول اعمال تاثیر سوابق تحصیلی در كنكور سراسری 98 نیستند.

نكته: وزارت آموزش‌ و پرورش امكان جبران سوابق تحصیلی دیپلم و سوابق تحصیلی پیش‌دانشگاهی را برای فارغ‌التحصیلان دوره متوسطه نظام قبلی كه حداكثر تا سال 1397، مدرك دیپلم یا پیش‌دانشگاهی خود را اخذ كرده اند، برای سال 1398 فراهم می‌كند.

در هنگام انتشار دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون سراسری 98 اطلاعات بیشتر و كامل تر در خصوص میزان و نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در كنكور سراسری 98 گفته میشود. با این وجود شما میتوانید با شماره گیری 9099072943 با تلفن ثابت و بدون پیش شماره با مشاوران درخت دانش گفت و گو نموده و آن ها نحوه تاثیر این سوابق را به طور كامل و شیوا به شما توضیح دهند.

نحوه دریافت كد سوابق تحصیلی در كنكور 98

هر یك از داوطلبان متقاضی شركت در كنكور سراسری 98 میبایست سوابق تحصیلی خود را به صورت درست و كامل در هنگام ثبت نام كنكور سراسری 98 اعلام نماید. و برای این كار الزامی است داوطلبانی كه مشمول قانون تاثیر سوابق تحصیلی میشوند,  یعنی دیپلمه های پس از سال 84 كد سوابق تحصیلی خود را در سایت سنجش دریافت نمایند و در هنگام ثبت نام كنكور سراسری98 آن را وارد نمایند.برای اینكار می بایست در زمان تعین شده از سوی سازمان سنجش داوطلب وارد سامانه الكترونیكی دریافت كد سوابق تحصیلی شود. و با وارد كردن اطلاعات فردی و دانش آموزی خود, و پس از آن با تایید نمرات ثبت شده در سیستم, كد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی خودرا دریافت نماید. و در هنگام ثبت نام كنكور سراسری 98 وارد نماید.

"ثبت نام كنكور 98 خود را به مشاوران درخت دانش بسپارید"

مشاوره تحصیلی كنكور 98 درخت دانش

 

مشاوره تحصیلی درخت دانش جدید ترین و كامل ترین اطلاعات تحصیلی در رابطه با انتخاب رشته كنكور سراسری 98, امتحانات نهایی, پذیرش در مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان و مدارس شاهد را در اختیار شما قرار خواهد داد.با شماره گیری 9099072943 با تلفن ثابت و بدون كد گیری با مشاوران درخت دانش گفت و گو كنید و پاسخ كلیه ی سوالات كنكوری و تحصیلی خود را در رابطه با منابع مناسب كنكور سراسری 98, زمان ثبت نام كنكور سراسری 98 و نحوه برگزاری كنكور سراسری 98 و بسیاری سوال دیگر را از مشاوران ما بخواهید.