عطاالله شریفی دوشنبه 17 دی 1397 09:08 ق.ظ نظرات ()

معرفی رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد

چند سالی است که سخن ازحذف کنکور به میان آمده است و هر ساله بر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی  رشته های تحصیلی را بدون کنکور ارائه می دهندافزوده خواهد شد، در همین راستا دانشگاه آزاد 95 درصد از رشته های تحصیلی که از طریقآزمون پذیرش دارند را به صورت بدون کنکور ارائه می دهد و بر اساس سوابق تحصیلی وشرط معدل اقدام به پذیرش دانشجو می نماید که در این مقاله سعی بر معرفی رشته هایبدون کنکور دانشگاه آزاد داریم.

رشته های بدون کنکور آزاد تهران

رشته مهندسی پزشکی بدون کنکور دانشگاه آزاد

رشته مهندسی پزشکی بدون کنکور رشته‌ای متشکلاز گرایش‌های متعدد مهندسی و علوم پزشکی است که به دنبال ایجاد ارتباط منطقی بین علوم مهندسی ودانش پزشکی می‌باشد، ثبت نام مهندسی پزشکی بدونکنکور یکی از پرطرفدارترین رشته های بدون آزمون دانشگاه ازاد وبه دلیل متقاضیانزیاد این رشته شرط معدل دانشگاه آزاد بدون کنکور در قبولی مهندسی پزشکی بدون کنکور بسیار تاثیر گذار است.

ثبت نام رشته مهندسی پزشکی بدون کنکور دانشگاه آزاد

برای ثبت نام رشته مهندسی پزشکی بدون کنکور ابتدا باید وارد سایت ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور شد و از شرایط ورود به رشته مهندسی پزشکی بدون آزمون اطلاع داشت، برای اطلاع از شرایطو نحوه ثبت نام می توانید با مشاوران درخت دانش از طریق شماره گیری 9099072943 بدون گرفتن پیش شماره و از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

رشته دامپزشکی بدون کنکوردانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد بدون کنکور دردوره های کاردانی ناپیوسته و به احتمال زیاد تا سالهای دیگر در مقطع کارشناسی ناپیوستهرشته دامپزشکی دانشجو می پذیرد. پذیرش بدون کنکور دامپزشکی یکی از رشته های قابل توجهو همچنین با بازار کار خوب نسبت به بقیه رشته ها می باشد در نتیجه قبولی در رشتهدامپزشکی بدون کنکور دانشگاه آزاد بر اساس سوابق تحصیلی با توجه به معدل های بالایداوطلبان از اهمیت فراوانی برخوردار است. به دلیل اینکه فارغ التحصیلان رشته دامپزشکی،از نظر ظرفیت های شغلی موجود در بازار به حالت اشباع نرسیده است، به متقاضیان رشتههای بدون کنکور دانشگاه آزاد پیشنهاد می شود.

رشته میکروبیولوژی بدون کنکوردانشگاه آزاد

رشته میکروبیولوژی بدون کنکور از بهمنسال 96 در لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد قرار گرفت و تحصیل متقاضیان این رشتهرا راحت تر کرد؛ به طوری که دیگر نیازی به کنکور دادن نیست و داوطلبان بدون کنکور رشتهمیکروبیولوژی که علاقه خیلی زیادی به کارهای آزمایشگاهی و کار های تحقیقاتی دارند میتوانندبدون آزمون وارد دانشگاه شوند. رشته میکروبیولوژی دارای بازارکار پویایی است؛ به سهدسته پزشکی، غذایی و صنعتی تقسیم می شود.

رشته زیست شناسی بدون کنکوردانشگاه آزاد

رشته زیست‌شناسی بدون کنکور از علوم طبیعیو دانش مربوط به کاوش درباره جانداران است، دانش زیست شناسی  به بررسی ویژگی‌ها و رفتار سازواره‌ها، چگونگی پیدایشگونه‌ها و افراد و نیز به بررسی تعامل جانداران با یکدیگر و محیط پیرامونشان می‌پردازد،رشته زیست شناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی ارائه می شود و درگرایش های:

  •  زیست شناسی سلولی و مولکولی بدون کنکور
  • زیست شناسی دریا
  • زیست شناسی جانوری
  • زیست شناسی گیاهی و زیست فناوری ارائه می شود.

رشته حقوق بدون کنکوردانشگاه آزاد

رشته حقوق بدون کنکور آزادیکی از رشته های پرطرفدارعلوم انسانی و جز لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد میباشد توانایی های فردی لازم برای یک دانشجوی حقوق عبارتند از جسارت، قدرت استدلال،خلاقیت ذهنی و فن بیان خوب می باشد،رشته حقوق بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقطعکارشناسی ارائه می شود و با توجه به اینکه دانشگاه های معدودی بدون کنکور حقوق راارائه می دهند لذا شرط معدل برای قبولی در رشته حقوق بدون کنکور بسیار با اهمیت میباشد.

رشته روانشناسی بدون کنکوردانشگاه آزاد

رشته روانشناسی بدون کنکور یکی از رشتههای علوم انسانی می باشد. این رشته دارای چندین گرایش روان شناسی عمومی ، بالینی وصنعتی و سازمانی و ….می باشد. برای یک روان شناس خوب شدن افراد باید توانایی هایی مانندانعطاف پذیر، توانایی تغییر در شرایط مختلف، شناخت محیط، هوش بالا، قدرت تمرکز برایشناخت ظرافت های موجود در جامعه، صبر و … را داشته باشند.

رشته روانشناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد با توجهبه بالا بودن متقاضیان این رشته و همچنین بازار کار بهتر نسبت به بقیه رشته ها معمولادر اولویت انتخاب افراد قرار دارد و به همین دلیل معدل برای قبولی باید بالا باشد.

رشته بازیگری بدون کنکوردانشگاه آزاد

جان بخشیدن به شخصیت ها بااستفاده از کلمات و حرکات در فیلم،تئاتر، تلویزیون و رادیو از هنر یک بازیگر و راهورود رشته بازیگری بدون کنکوردانشگاه آزاد است، متقاضیان رشته  بازیگری بدون کنکور آزاد تهران باید ضمن نداشتن بیماریهایقلبی،تنفسی و معلولیـت هـای حـاد جسـمی نیز نداشته باشـند و دارای سـلامت کامل بینایی،شنوایی و کلامی باشند در غیـر ایـن صـورت از ادامه تحصیل آنان ممانعت به عمل خواهدآمد.

رشته مهندسی کامپیوتر بدونکنکور دانشگاه آزاد

مهندسی کامپیوتر بدون کنکور یا Computerengineering دانشی است ترکیبیاز: مهندسی برق، مهندسی الکترونیک و طراحی نرم افزار رشته مهندسی کامپیوتر ابتدا تحتعنوان رشته انفورماتیک زیر نظر دانشکده‌ ریاضی تدریس می‌شد. امروزه این رشته تحت عنوانمهندسی کامپیوتر زیر نظر دانشکده فنی و مهندسی در بسیاری از دانشگاه ها تدریس می شود.

شعار متخصصان رشته مهندسیکامپیوتر بدون کنکور این است که: انسان باید بی اندیشد و ماشین باید کار کند.، لذاهدف نهایی رشته مهندسی کامپیوتر طراحی و ساخت اجزای سخت افزاری و نرم افزاری جهت کمکهرچه بیشتر به جامعه بشریت برای سهولت کارها می باشد.

رشته مهندسی کامپیوتر بدونکنکور دانشگاه آزاد در مقاطع کاردانی ناپیوسته، کاردانی پیوسته، کارشناسی ناپیوستهو کارشناسی پیوسته ارائه می شود.

رشته مهندسی عمران بدون کنکوردانشگاه آزاد

مهندسی عمران بیانگر کاربردعلم در ایجاد و سازندگی و عمران است. یک مهندس عمران علاوه بر رعایت جنبه های فنی واجرایی، باید اقتصادی عمل کند زیرا که اقتصادی بودن یک اصل در مهندسی عمران است. 

رشته مهندسی عمران بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقطع کاردانی پیوسته، کاردانی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوستهپذیرش می کند. در مقطع کاردانی ناپیوسته گرایش عمران- امور پیمانها نیز پذیرش می کند.

رشته مهندسی نفت بدون کنکوردانشگاه آزاد

مهندسی نفت (به انگلیسی: Petroleumengineering) کاربرد دانش، فناوری،ریاضیات و اقتصاد در فرایند اکتشاف، استخراج، برآورد مخزن و توسعهٔ نفت، گاز و سایرترکیبات هیدروکربنی از مخازن زیرزمینی و انتقال آنها به پالایشگاه، صنایع پایین‌دستیو مصرف‌کننده‌است. شایان توجه است که پالایش نفت در حیطهٔ صنایع پایین‌دستی صنایع نفتو گاز بوده و در محدودهٔ مهندسی شیمی قرار می‌گیرد.

 رشته مهندسی نفت بدون کنکوردانشگاه آزاد با توجه به بالا بودن متقاضیان این رشته و همچنین بازار کار بهتر نسبتبه بقیه رشته ها معمولا در اولویت انتخاب افراد قرار دارد.

رشته موسیقی بدون کنکوردانشگاه آزاد

رشته موسیقی یا موزیک (بهفرانسوی musique) کهدر فارسی به آن خُنیا هم گفته می‌شد، درون مایه اصلی تشکیل دهنده  صدا و سکوت است. عناصر اصلی تشکیل ‌دهندهٔ موسیقیشامل نواک یاهمان زیروبمی (تعیین‌کنندهٔ ملودی و هارمونی) و ریتم است.

رشته موسیقی بدون کنکور ازرشته هایی است که علاقه مندان آن معمولا یا به صورت آکادمیک یا دوره های آموزشی کهبرگزار می شود به فعالیت در این رشته خواهند پرداخت اما همواره تحصیلات آکادمیک درهر رشته ای می تواند در پیشرفت اصولی افراد مفید باشد.

رشته گرافیک بدون کنکوردانشگاه آزاد

گرافیک از واژهٔ یونانیgraphikos است و به معنای آنچهاست که مربوط می‌شود به طرح زدن و طراحی و همه پدیده هایی که به شکل یک نشانه، علامت،نقشه، طراحی، کشیدن از روی یک چیز و به ویژه طراحی خطی یک پدیده را شامل می شود.

رشته گرافیک از گذشته دورو از پیدایش تمدن های اولیه تا دنیای مدرن امروز زبان نوشتاری انسان بوده است زمانیکه انسان های اولیه با تصویرگری بر روی غارها پیام ها، احساسات و نیازهای خود را منتقلمی کردند تا به انسان مدرن امروزی که آرم، لوگو و نشانه های خود را با استفاده از علمو هنر گرافیک بیان می کند.

رشته گرافیک بدون کنکور دانشگاهآزاد در مقاطع کاردانی ناپیوسته، کاردانی پیوسته، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی پیوستهارائه می شود.

رشته موسیقی بدون کنکور

رشته اقتصاد بدون کنکوردانشگاه آزاد

رشته و علوم اقتصاد (در انگلیسیEconomics) شاخه ای از علوم اجتماعی می باشد که به تحلیل تولید، توزیع و مصرفکالاها و خدمات می‌پردازد، کانون توجه دانش اقتصاد بر این است که عوامل اقتصادی چگونهرفتار و تعامل می‌کنند و اقتصادهای مختلف چگونه کار می‌کنند به زبان ساده تر رشته اقتصادبدون کنکور دانشگاه آزاد به این مسئله می پردازد که میزان منابعی که در اختیار داریمدر چه زمینه ای توزیع و مصرف شود که که به تولید و صنعت حداکثر برسیم.

رشته اقتصاد بدون کنکوردانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی پیوسته پذیرش می نماید.

 

رشته تربیت بدنی بدون کنکوردانشگاه آزاد

رشته تربیت بدنی بدون کنکوریا Physical education یکرشته میان رشته ای می باشد که از علوم مختلف جهت تقویت جسم و روان انسان استفاده میکند، به این صورت که بخشی از این رشته را علوم مشتمل بر رشته پزشکی تشکیل می دهند بهطوری که فارغ التحصیل رشته بدنی تا حد یک پزشک یار با جسم انسان آشنا می شود.

همچنین بخشی ازعلوم رشته پزشکیبر پایه علوم تربیتی است زیرا فارغ التحصیل این رشته به عنوان یک مربی باید بتواندبا تنش و واکنش های ورزشکاران یا دانش آموزان به درستی مواجه شود و این تنش ها و واکنشها را بشناسد و در نهایت بخش دیگری از علوم رشته تربیت بدنی شامل علوم ورزشی است یعنیبه صورت عملی مهارت های لازم برای رشته های مختلف ورزشی را آموزش می بیند و تواناییلازم برای تحقیق در رشته های ورزشی را می آموزد.

رشته تربیت بدنی بدونکنکور دانشگاه آزاد در دو مقطع کاردانی و کارشناسی پذیرش دارد.

رشته مدیریت بازرگانی بدونکنکور دانشگاه آزاد

تعداد زیادی از متقاضیان بدونکنکور علاقه مند به انتخاب رشته مدیریت بازرگانی بدون کنکور دانشگاه آزاد می باشند،این رشته بدلیل اینکه در واقع کلید معمای مشکلات سازمان های هر جامعه می باشد از ارزشو اعتبار بالایی در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد برخوردار است. تامین نیازهای فنی، خدماتی، درمانی، تفریحی جامعهبدون مدیران لایق که بالاترین کارایی و بهره وری را داشته باشند، امکان پذیر نیست.

رشته حسابداری بدون کنکوردانشگاه آزاد

رشته حسابداری عبارت است از فرایندشناسایی، اندازه‌گیری و ثبت و گزارشگری اطلاعات اقتصادی برای تصمیم‌گیری‌های آگاهانهبه وسیله استفاده‌کنندگان آن اطلاعات. رشته حسابداری بدلیل اینکه موسسات و شرکت هایخصوصی زیادی در حال تاسیس می باشند، از نظر بازار کار تعداد زیادی از متقاضیان بازارکار می توانند در این شرکت ها مشغول به کار شوند.

رشته حسابداری بدون کنکوردر مقاطع متختلف از جمله لیسانس، فوق دیپلم، کارشناسی ارشد و حتی دکتری پذیرش انجامخواهد شد.

رشته کارگردانی بدون کنکوردانشگاه آزاد

معرفی رشته کارگردانی بدون کنکور دانشگاه آزاد: مسئول اصلی تهیهفیلم و برنامه های تلویزیونی و سینمایی است، با توجه با این رشته بازیگری و کارگردانینقاط مشترک زیادی باهم دارند و در زمان تولید یک نمایش این دو در ارتباط تنگاتنگ باهمهستند. به همین خاطر این دوشاخه در یک رشته واحد گنجانده می شود در واقع بازیگر، یعنیکسی که با صداقت تمام به آنچه بر روی صحنه می گذرد ایمان داشته باشد و با تمام وجودنقش خود را بر روی صحنه تجربه کرده و در واقع بر روی صحنه زندگی کند.

  • کارگردانی تلویزیون در قدیم تنها مراقبت بود که وحدت نمایش حفظ شوداما امروزه کارگردان مسئولیت معنی آن را نیز برعهده دارد، کار هنری کارگردان را میتوان به دو مرحله تقسیم کرد:
  • مرحله نظری و تحقیقاتی:شامل  تهیه و تدارک ومشتمل بر انتخاب متن، تجزیه و تحلیلآن و انتخاب بازیگر است.
  • مرحله عملی: کار عملی با بازیگران، یعنیفرآیند تمرین است.

مشاوره تحصیلی بدون کنکوردرخت دانش

مشاوره تحصیلی درخت دانش درتمام مراحل ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 97، انتخاب رشته کنکور سراسری 98، اعلامنتایج کنکور سراسری، معرفی رشته های تحصیلی، ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد نیمسالدوم، رشته های پزشکی بدون کنکور، رشته مترجمی زبان بدون کنکور، پیراپزشکی بدون کنکور، پرستاری بدون کنکور در انتخاب رشتهدر کنار شما خواهد بود.

برای ارتباط با مشاوران مجربدرخت دانش می توانید با شماره گیری 9099072943 با تلفن ثابت و بدون نیاز به گرفتن کددر ارتباط باشید.

  

شماره  تلگرام:شماره 09033806196 و آی دیsderakhtedanesh@ جهت دریافت لینک کانال

اینستاگرام: سامانهمشاوره تحصیلی درخت دانش