عطاالله شریفی سه شنبه 11 دی 1397 11:35 ب.ظ نظرات ()

زمان ثبت نام کنکور۹۸

چندین سال است که زمزمه حذف آزمون سراسری به گوشمی رسد و با اینکه مرحله به مرحله از سهم کنکور در پذیرش دانشجو کم تر خواهد شداما همچنان بازار کنکور سراسری داغ هست و اولین سوالی که برای هر متقاضی چپیشخواهد آمد اینکه زمان ثبت نام کنکور۹۸ کی خواهد بود؟

برخی از سوالات پرتکراریکه متقاضیان ثبت نام کنکور سراسری 98 طی تماس و حضورا از مشاوران درخت دانش پرسیده اند ودر این مثاله سعی داریم به این ابهامات و سوالات پاسخ دهیم:

  • مهلت ثبت نام کنکور ۹۸ تاکی خواهد بود؟(بدون احتساب تمدید ثبت نام کنکور 98 مهلت 9 روز است)
  • آیا احتمال تمدید مهلت ثبتنام کنکور ۹۸ وجود دارد؟(طبق روال سال های گذشته بله)
  • شرایط ثبت نام کنکورسراسری ۹۸ چیست؟(در ادامه مقاله)
  • شرایط برگزاری کنکورسراسری ۹۸(چگونگی برگزاری کنکور نظام جدید و نظام قدیم)
  • نحوه ثبت نام کنکور ۹۸چگونه است؟(از طریق سایت سازمان سنجش)
  • و....

سوالات مطرح شده می تواندسوال شما عزیزان نیز باشد که اهمیت نقش مشاور در ثبت نام کنکور سراسری 98 و برنامهریزی کنکور 98 را دوچندان خواهد کرد.

زمان ثبت نام کنکور ۹۸ کیخواهد بود؟

زمان ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ بدون در نظر گرفتن مدت زمان تمدید ثبت نام کنکور ۹۸ از روز چهارشنبه مورخ24 بهمن 97 تا روز پنج شنبه مورخ 2 اسفند 97 خواهد بود.

ثبت نام کنکور سراسری 98

زمان برگزاری کنکور ۹۸ کی خواهد بود؟

زمان برگزاری کنکور 98 در روزای 13 و 14 تیرماه 98 برگزار خواهد بود.

مهلت ثبت نام کنکور ۹۸ تاکی خواهد بود؟

مهلت ثبت نام آزمونسراسری ۹۸ به مدت 9 روز خواهد بود و به دلیل احتمال تمدید مهلت ثبت نام کنکور ۹۸احتمالا تا 12 روز طول خواهد کشید، مدارک لازم برای ثبت نام کنکور سراسری 98 را باید در این زمان حتما تهیه و آپلود نمایید.

مدارک مورد نیاز ثبت نام کنکور سراسری 98

شرایط برگزاری کنکورسراسری ۹۸ چیست؟

کنکور سراسری 98 اولینکنوری است که دانش آموزان نظام جدید آموزشی در آن شرکت می کنند به همین دلیل باتوجه به اینکه خروجی های نظام جدید و نظام قدیم در کتاب های درسی خود هم مطالبمشترک دارند و هم مطالب غیر مشترک دو دسته سوال برای کنکور آزمون سراسری ۹۸ منتشرخواهد شد و که سوالاتی مشترک برای هر دو نطام آموزشی مطرح خواهد شد.

برای اطلاع از شرایط ثبت نام مجدد کنکور سراسری 98 می توانید بر روی آن کلیک نمایید.

شرایط ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ به چند دسته تقسیم می شود؟

شرایط ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ داشتن شرایط زیر الزامیست که در زیر کامل توضیح دادیم:

  1. شرایط عمومی شرکت در کنکور سراسری ۹۸
  2. شرایط اختصاصی کنکور سراسری ۹۸

شرایط عمومی شرکت در کنکور سراسری ۹۸

شرایط عمومی شرکت در کنکور سراسری ۹۸: اعتقاد به اسلام یا یکی از ادیان رسمی مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و عدم احراز عناد ( نه اعتراض ) نسبت به نظام جمهوری جمهوری اسلامی در صورتی که داوطلب سابقا با نظام جمهوری اسلامی عناد داشته باید تغییر نظر او احراز شود و همچنین نداشتن سابقه عضویت در سازمان های غیر قانونی فراماسونری و اعقاب آن ها و نیز عدم احراز فساد اخلاقی و نیز عدم اعتیاد به مواد مخدر می باشند.

شرایط اختصاصی شرکت در کنکور سراسری 98

شرایط اختصاصی عبارتند از: داشتن یکی ازاین مدارک تحصیلی الزامیست که این مدارک شامل مدرک دیپلم دوره چهار ساله نظام قدیم آموزش متوسطه یا گواهینامه دوره پیش دانشگاهی یا یکی از مدارک کاردانی فوق دیپلم می باشند .که لازم به ذکر است داوطلبان می بایست همه مدارک تحصیلی را حداکثر تا تاریخ 31/6/98 دریافت کرده باشند فارغ التحصیلان دوره کاردانی باید تعهدات و خدمات قانونی خود را گذرانده باشند .

نحوه ثبت نام کنکور ۹۸ چگونهاست؟

ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ از طرییق سایت سازمان سنجش آموزش کشور صورت می پذیرد وتوصیه می شود قبل از ثبت نام حتما دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور۹۸ را مطالعهبفرمایید و فرم پیش نویس ثبت نام را که شبیه به فرم ثبت نام موجود در سامانه ثبتنام آزمون سراسری ۹۸ می باشد تکمیل نمایید جهت تسریع در فرآیند ثبت نام.

نقش مشاور در ثبت نام کنکور سراسری ۹۸

با افزایش داوطلبین کنکور سراسری ۹۸و همچنین تمرکز انتخاب رشته بر روی رشته های پرطرفدار و پردرآمد گروه های آزمایشی مثل رشته های پزشکی کنکور سراسری ۹۸و رشته های مهندسی  کنکور سراسری ۹۸و رشته های برتر علوم انسانی کنکور ۹۸ وتفاوت ثبت نام نظام قدیم با نظام جدید کنکور 98 در برگزاری کنکور سراسری ۹۸می تواند نقش مشاور در ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ را بیشتر با اهمیت سازد، برای مشاوره ثبت نام کنکور ۹۸  انتخاب رشته آزمون سراسری ۹۸خود بر اساس رتبه قبولی در زیر گروه، قطبی یا بومی بودن رشته ها، ظرفیت رشته ها و دانشگاه ها، و فاکتورهای مهم قبولی در کنکور ۹۸می توانید با شماره 9099072943 بدون گرفتن پیش شماره و تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

تفاوت بین ثبت نام کنکور سراسری 98 نظام جدید با نظام قدیم چیست؟

چگونه ثبت نام کنکور ۹۸خود را انجام دهم؟

داوطلبان محترم اولین کاری که برای ثبت نامکنکور ۹۸ باید انجامدهند مطالعه دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور ۹۸ می باشد و با ورود به سایت سازمانسنجش و بعد از پرداخت هزینه ثیت نام کنکور سراسری ۹۸ وارد مراحل گام به گام ثیتنام خواهند شد برای اطلاع از چگونگی ثبت نام کنکور 98 کلیک نمایید،چنانچه در هریک از مراح ثبت نام کنکور ۹۸ سوال یا ابهامی داشتید با مشاوران درختدانش از طریق تلفن ثابت 9099072943 و بدون پیش شماره در ارتباط باشید.