عطاالله شریفی سه شنبه 27 آذر 1397 09:37 ق.ظ نظرات ()


شرط معدل ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور

در جدول زیر سعی شده است به تاثیر سوابق تحصیلی و شرط معدل دانشگاه آزاد بدون کنکور پرداخته شود . که البته در جدول سعی شده است با توجه به نوع دیپلم به جدول ضرایب مرتبط با عنوان دیپلم نیز اشاره گردد .

 

نوع دیپلم

ریاضی فیزیک

علوم تجربی

ادبیات و علوم انسانی

علوم و معارف اسلامی

سایر عناوین دیپلم

مجموعه آموزشی

ریاضی و فنی مهندسی

۱۰۰

۷۴.۴

۳۱.۴

۳۱.۴

۳۱.۴

علوم تجربی، کشاورزی

۸۰.۹

۱۰۰

//

//

//

علوم انسانی مجموعه ۳ و ۴

۴۱.۲

۴۱.۲

۱۰۰

۱۰۰

۴۱.۲

هنر

۱۰۰

۱۰۰

۶۹.۸

۶۹.۸

۶۹.۸

زبان‌های خارجی

۱۰۰

۱۰۰

۱۰۰

۱۰۰

۱۰۰

آیا ثبت نام شرط معدل دانشگاه آزاد بدون کنکور نتایج هم دارد؟

این سوالی است که اکثر داوطلبان دانشگاه آزاد بدون کنکور از ما دارند که مشاهده نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد کی اعلام می شود؟
بعد از اتمام ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد نیمسال دوم بر اساس سوابق تحصیلی معمولا و حداکثر بعد از یک هفته نتایج دانشگاه آزاد بدون کنکور در سایت azmoon.org دانشگاه آزاد اعلام خواهد شد که داوطلبین می توانند نتایج انتخاب رشته بدون آزمون خود را مشاهده نمایند.

پذیرش دانشگاه آزاد بدون کنکور بر اساس سوابقتحصیلی 97 – 98

چند سالی است که دیگر زمان مهم نیست وپذیرش بدون کنکور بر اساس سوابق تحصیلی است و داوطلب در رشته های پر طرفدار و تاپپذیرش خواهد شد که دارای سوابق تحصیلی بالا باشد . در این مقاله سعی بر این داریمکه به سوالات داوطلبانی که در رابطه با پذیرش دانشگاه آزاد بدون کنکور بر اساسسوابق تحصیلی 97 – 98 با مشاوره تحصیلی درخت دانش تماس گرفته اند پاسخ دهیم. ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور 97-98 بر اساس سوابق تحصیلی با توجه به ظرفیت رشته محلها می باشد .

شرط معدل به چه معناست؟

شرط معدل یا همان کارنامهامتحانات کتبی نهایی داوطلبان که به میزان 25 % و البته با تاثیر مستقیم به نمرهکل نهایی داوطلب اعمال می شود. البته شایان ذکر است که ابتدا نمره کل سوابق تحصیلیداوطلبان در زیر گروه ها در نظر گرفته خواهد شد . متقاضیان می بایست ابتدا از صحتاطلاعات سوابق تحصیلی مطمئن شوند زیرا که امکان ویرایش اطلاعات را داوطلبان به هیچعنوان نخواهند داشت.

ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور 97-98

مقاطع ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور به چند دسته تقسیم می شوند؟

در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد و دانشگاه های دیگر 4 مقطع ثبت نامی داریم که شامل :

1 – ثبت نام بدون کنکور کاردانی پیوسته

2 – ثبت نام بدون کنکور کاردانی ناپیوسته

3 – ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی ( کارشناسی ناپیوسته )

4 – ثبت نام بدون کنکور کارشناسی پیوسته ( لیسانس )

شرط معدل ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد کدام معدل است؟

برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزادفقط معدل کتبی داوطلب مهم می باشد . معدل کل دیپلم یا معدل کل سه سال دبیرستان هیچتاثیری در پذیرش دانشگاه آزاد بدون کنکور بر اساس سوابق تحصیلی 97 – 98 ندارد .  در ضمن دانش آموزان رشته های انسانی ، ریاضی ،تجربی و علوم و معارف اسلامی که یک یا چند درس به صورت امتحان نهایی ، سراسری یاکشوری داده باشند می توانند برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد  بر اساس معدل کتبی دیپلمشان اقدام نمایند .

معدل کتبیدیپلم به چه معناست ؟

در کارنامه امتحانات کتبی نهایی داوطلبمعدل کتبی وی مشخص گردیده است . که در حقیقت منظور از معدل کتبی دیپلم همانکارنامه امتحانات کتبی نهایی است . که شایان ذکر است معدل کتبی دیپلم داوطلب درمدرک دیپلم وی نیز درج شده است . که البته هر چقدر معدل کتبی دیپلم داوطلب بالاترباشد شانس قبولی وی نیز در دانشگاه بیش تر خواهد بود .

با چهمعدلی چه رشته ای در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد پذیرش خواهیم شد؟

در معدل قبولی هر کدام از رشته هایبدون کنکور با هم فرق می کند مثلا برای رشته های پر طرفدار بدون کنکور مثل ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور تهران غرب رشته حقوق بدون آزمون معدل بایدبالاتر باشد مثلا برای رشته حقوق بدون کنکور ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد اسلامشهر معدل داوطلب باید بالاتر از 16 باشد.

 معدل بالای 15 معدل خوبی برای قبولی دانشگاه می باشد ولی معدل زیر 15 معدل بدینیست . بنابراین به این نتیجه می رسیم که در صورتی شانس قبولی داوطلب در دانشگاهبیش تر می شود که معدل کتبی دیپلم وی بالاتر از سایر داوطلبین باشد.

به عنوان مثال: رشته روانشناسی بدون کنکور در  بدون کنکور دانشگاه آزاد یادگار امام نیز معدل بالای 14 پذیرش داشتیم.

به عن.ان مثال رشته مهندسی کامپیوتر بدون کنکور در دانشگاه آزاد بدون کنکور تهران شمال معدل بالاتر از 15 قبولی داشتیم.

در زیر پربازدید ترین رشته های جدید بدون آزمون برای این شهر ها را داشته ایم لطفا مطالعه نمایید:

رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد اردکان

رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد نیشابور