عطاالله شریفی دوشنبه 19 آذر 1397 10:58 ب.ظ نظرات ()

زمان انتشار دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 97 کی خواهد بود ؟

زمان انتشار دفترچه تکمیل ظرفیت رشته های پزشکی نیمسال دوم 97 برای گروه های آزمایشی مختلف علوم انسانی و علوم ریاضی و علوم تجربی در نیمه دوم آبان ماه خواهد بود . که داوطلبان می بایست در این بازه زمانی اقدامات اولیه را  برای دریافت دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 97 انجام دهند.

زمان اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 97

زمان اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 97 نیز با انتشار دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 97 و بعد از معلوم شدن رشته محل های دارای ظرفیت خالی دانشگاه ها در نیمه دوم آبان ماه که داوطلبان می توانند اقدام به تکمیل ظرفیت نمایند تا یک ماه بعد نیز زمان اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 97 خواهد بود .

دانلود دفترچه تکمیلظرفیت کنکور سراسری 97

در این مقاله سعی بر این داریم که بهسوالات داوطلبانی که در رابطه با دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 97  با مشاوره تحصیلی درخت دانش تماس گرفته اند پاسخدهیم . طبق دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 97 اگر ظرفیت خالی در یکسری رشته هاوجود داشته باشند از طریق سازمان سنجش آموزش کشور اطلاع رسانی می شود که در حقیقتداوطلبان می توانند شانس قبولی خود را در رشته ها و دانشگاه های مورد علایقشانامتحان کنند .

 لازم است داوطلبان با توجه به کد رشته محل های دارای ظرفیت بعد ازاعلام نتایج کنکور سراسری   که  البته در صورت ارائه شدن رشته مورد نظرشون  مجددا انتخاب رشته بنمایند.

شرایط ثبتنام تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 97 چیست؟

در تکمیل ظرفیت سراسری 97 متقاضیانی که خواستار شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور 97 رشته های با آزمون کنکورسراسری هستند در بخش اول می توان به طور مختصر به ناثیر رتبه و سهمیه داوطلبان درکنکور سراسری و نیز نقش به سزایی که برای آن ها می تواند داشته باشد اشاره ای نمود. 

از آن جا که برخی از رشته های دانشگاهی با آزمون و برخی دیگر صرفا با سوابقتحصیلی و بدون آزمون دانشجو پذیرش می کنند . شایان ذکر است ازدیگر شرایط تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 97 مجاز شدن داوطلب برای انتخاب رشته و نیز داشتن مدرکدیپلم و پیش دانشگاهی ایست . که قطعا با شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 97 شانسپذیرفته شدن در دانشگاه بهتر نیز برای داوطلب وجود دارد .

چه کسانی مجاز به شرکت در تکمیل ظرفیت هستند؟

در جواب سوال چه کسانی مجاز به شرکت در تکمیل ظرفیت آزاد هستند برای شرکت در تکمیل ظرفیت کنکورسراسری 97-98  رشته های با آزمون تنها افرادیمی توانند برای تکمیل ظرفیت رشته های با آزمون کنکور سراسری 97  اقدام نمایند که اولا در کنکور سراسری 97 شرکتکرده باشند و برای انتخاب رشته مجاز شده باشند ولی اگر داوطلبان بخواهند برایانتخاب رشته تکمیل ظرفیت در رشته های بدون آزمون کنکور سراسری اقدام نمایند اولابا توجه به اینکه صرفا بر اساس سوابق تحصیلی دانشجو پذیرش می گردد متقاضیان بایدمدرک پیش دانشگاهی و دیپلم داشته باشند وشایان ذکر است برای دانلود دفترچه تکمیلظرفیت کنکور سراسری 97 بهمن ماه حتی داوطلبانی که در کنکور سراسری 97 ثبت نام وشرکت نکرده اند نیز می توانند اقدام کنند و مراحل انتخاب رشته را در تکمیل ظرفیت انجام دهند.

شرایط رشته های بدون آزمون تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 97

شرایط رشته های بدون آزمون تکمیلظرفیت کنکور 97 برای رشته های با سوابق نحصیلی که مربوط به دانشگاه های پیام نور وغیرانتفاعی هستند به گونه ایست که باید تنها داوطلبان دیپلم چهار ساله نظام قدیم ویا مدرک پیش دانشگاهی یا فوق دیپلم و دیپلم داشته باشند .اصلا لزومی ندارد داوطلبدر کنکور شرکت نماید .

در ضمن شایان ذکر است داوطلبانی که زمان آزمون سراسری 97 درجلسه کنکور حضور داشته اند و کارنامه برای آن ها صادر گردیده است فقط رتبه سهمیهداوطلب در پذیرش وی در دانشگاه نقش خواهد داشت .

 داوطلبان می بایست بر حسب میزانعلایقشان 50 کد رشته را انتخاب نمایند .

مشاورهتکمیل ظرفیت سراسری 97 درخت دانش

مشاوران مجرب مجموعه می توانند اطلاعات بیشتر در رابطه بامشاوره تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد درخت دانش در اختیار شما عزیزان قرار دهند . کافیست با شمارهگیری 9099072943 بدون گرفتن پیش شماره و از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید و بامشاوران مجرب ما در ارتباط باشید.