عطاالله شریفی جمعه 25 آبان 1397 10:02 ق.ظ نظرات ()

تکمیلظرفیت

در این مقاله سعی بر این داریم که بهسوالات داوطلبانی که در رابطه با تکمیل ظرفیت با مشاوره تحصیلی درخت دانش تماسگرفته اند پاسخ دهیم . تکمیل ظرفیت را می توان فرصتی مجدد برای افرادی دانست که بهدلایلی به رشته قبول شده دانشگاه علاقه ای به ادامه تحصیل ندارند ولی انتخاب رشتهانجام داده اند . کلیه افرادی که دارای شرایطی که در بالا ذکر کرده ایم باشند میتوانند در زمان تکمیل ظرفیت دانشگاه ها ازطریق اطلاعیه ای که در سایت منتشر می شود می توانند ثبت نام نمایند و با توجه بهعلایق خود رشته های تکمیل ظرفیت را که در نظر دارند ثبت نام نمایند.

تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 97


تکمیلظرفیت 97

کلیه داوطلبانی که در زمان انتخابرشته تکمیل ظرفیت 97 نتوانسته اند رشته مورد علاقه اشان را قبول شوند در تکمیل ظرفیت 97 می تواننددر صورت ارائه شدن رشته مورد علاقه اشان می توانند برای تکمیل ظرفیت اقدام نمایند.

تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 97 به علت عدم ثبت نام تعدادیاز داوطلبان در کد رشته قبولی و یا ثبت نام در کد رشته ای دیگر می تواند فرصتی رابرای داوطلب بوجود آورد که بتواند در رشته ای که مورد نظرش است ثبت نام نماید .

تکمیلظرفیت کنکور سراسری 97

تکمیل ظرفیت کنکور 97 فرصتمجددایست که داوطلبان برای ثبت نام دانشگاه های سراسری دارند . یعنی در حقیقت اگرظرفیت باقیمانده در دانشگاه های سراسری از ورودی مهر وجود داشته باشد ویا ظرفیتیافزوده گردد به ظرفیت دانشگاه های کشور از طریق اطلاعیه ای که سازمان سنجش دروبگاه خود می دهد داوطلبان پر می کنند و می توانند اقدامات اولیه را نیز انجامدهند .همه داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می توانند برای تکمیل ظرفیت اقدام نمایند.


آیا برای کنکور سراسری 97 تکمیل ظرفیت داریم؟

تکمیلظرفیت دانشگاه آزاد 97

با توجه به این که آخرین فرصت شانسداوطلبان کنکور سراسری همین تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 97 است که در پیش داریم لذا لازم است متقاضیانبرای این که از حساسیت خود نسبت به اهمیت مرحله کنکور سراسری کم کنند حتما اقداماتاولیه را برای تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 97 انجام دهند که بتوانند از این فرصتی کهدارند نهایت استفاده را ببرند .

زمانتکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 97 بهمن ماه

آغاز تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد بهمنماه در اواخر آذر ماه خواهد بود .که لازم به ذکر است کلیه افراد قبلش می توانندسایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد را برای اطلاع از شروع زمان تکمیل ظرفیتدانشگاه آزاد بهمن 97 بهمن ماه چک کنند .معمولاداوطلبان می توانند تا یک هفته برای تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 97 بهمن ماه اقدامنمایند .

شرایط تکمیلظرفیت دانشگاه آزاد نیمسال دوم 97

یکی از شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاهآزاد نیمسال دوم 97  این است داوطلبینی کهدر کنکور سراسری شرکت کرده اند و سر جلسه حاضر بوده اند در صورتی که برایشانکارنامه صادر گردیده باشد می توانند در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت شرکت نمایند .درفرم انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد باید 20 رشته محل گروه آزمایشی بر اساسعلایق خود الویت بندی کنند . اگر داوطلب در زمان انتخاب رشته سراسری پذیرفته شدهباشد می تواند طبق شرایطی که دارد برای تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد نیمسال دوم ثبتنام نماید . هیچ گاه بر اساس ترس از شانس قبولی انتخاب رشته نکنید بلکه سعی نماییدبر اساس اویت بندی که با توجه به علایق خود انجام داده اید به ترتیب رشته هایی را که مایل به ثبت نام هستید انتخاب نمایید.که این شرایط عمومی و اختصاصی برای مقاطع کاردانی و کارشناسی نیز بسیار راه گشاخواهد بود .

حذف تکمیلظرفیت

در این رابطه داوطلبان باید از طریقسایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدام نمایند و وبگاه سازمان سنجش را چک نمایند اگراطلاعیه ای در رابطه با تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 97 منتشر شود می توانند برای ثبتنام اقدام کنند .ولی احتمالا برای کنکور سراسری 97 تکمیل ظرفیت نخواهیم داشت .

مشاوران مجرب درخت دانش می توانند اطلاعات بیشتر در رابطه با تکمیلظرفیت رشته های پزشکی در اختیار شما عزیزان قرار دهند . کافیست با شماره گیری 9099072943 بدونگرفتن پیش شماره و از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید و با مشاوران مجرب درخت دانش ما درارتباط باشید .