عطاالله شریفی سه شنبه 22 آبان 1397 01:18 ب.ظ نظرات ()

نحوه ثبتنام اینترنتی کنکور سراسری 98 چگونه است؟

در این مقاله سعی بر این داریم که بهسوالات داوطلبانی که در رابطه با نحوه  ثبتنام اینترنتی کنکور سراسری 98  با مشاورهتحصیلی درخت دانش تماس گرفته اند پاسخ دهیم . نحوه  ثبت نام اینترنتی کنکور سراسری 98 به این صورتاست که ابتدا داوطلبان می بایست یک سری اطلاعات و مدارک به همراه داشته باشند وبعدوارد سایت شوند وبرای ثبت نام اقدام نمایند . .طبق هر ساله سازمان سنجش آموزش کشوراز طریق وبگاه سازمان سنجش ثبت نام کنکور سراسری 98 را انجام می دهد .داوطلبانمتقاضی گروهای آزمایشی ا صلی یعنی  کنکورتجربی کنکور انسانی کنکور ریاضی کنکور هنر وزبان های خارجه گروه های آزمایشی شناورمی توانند ثبت نام کنکور سراسری 98 را انجام دهند

ثبت نام کنکور سراسری 98

مراحل گامبه گام ثبت نام اینترنتی کنکور سراسری 98 به چه صورتی است ؟

داوطلبان می بایست برای انجام مراحلگام به گام ثبت نام کنکور سراسری 98 اولا کد پیگیری ثبت نام و همین طورشماره پرونده و نیز شماره سریال ثبت نام ( شماره 12 رقمی مندرج در سریال اعتباریثبت نام ) را از طریق وبگاه سنجش برای انجام انتخاب رشته و نیز مشاهده و کنترلاطلاعات ثبت نامی ویا مشاهده کارنامه نوبت اول ومشاهده کارنامه نهایی دریافتنمایند .لازم به ذکر است این مدارک آزمون را باید به دقت نزد خود نگهداری بنمایند.داوطلبان برای ویرایش اطلاعات ثبت نامی می توانند با مراجعه به قسمت  ویرایش اطلاعات در وبگاه سازمان سنجش فقط ازتاریخ 19 بهمن لغایت بیست وهشتم بهمن نسبت به ویرایش و تصحیح اطلاعات اقدام نمایند.لازم است متقاضیان بعد از دریافت دفترچه ثبت نام اینترنتی کنکور سراسری 98 فرمپیش ثبت نام کنکور 98 تکمیل کنند در زمان ثبت نام نیزاین  مدارکی را که در ادامه بدان می پردازیم بایدآماده کنند .مدارک شامل معدل کتبی دیپلم و کد پیگیری سهمیه رزمندگان ( برای مشمولانسهمیه رزمندگان ) و فایل عکس اسکن شده و کد نظام وظیفه و شماره سریال کارت اعتباریخریداری شده و  کد سوابق دیپلم و کد سوابقپیش دانشگاهی و کد دانش آموزی و شناسنامه و کارت ملی و  کد پستی محل سکونت و کد مربوط به منطقه می باشد.

زمان ثبتنام آزمون سراسری 98 کی است ؟

داوطلبان می بایست از تاریخ اول بهمنلغایت هشتم بهمن ماه برای ثبت نام کنکور 98 اقدام نمایند .داوطلبان لازماست برای اطلاع دقیق از زمان ثبت نام آزمون سراسری98 ابتدا سایت سازمان سنجش را چکبکنند که به محض انتشار اطلاعیه بتوانند اقدامات اولیه را انجام دهند . که احتمالاداوطلبینی که در این بازه ثبت نامی موفق به ثبت نام نشده اند فرصتی چند روزه برایمتقاضیان تعیین می شود که بتوانند انتخاب رشته کنکور 98 را انجام دهند .

زمانبرگزاری آزمون سراسری 98 کی است ؟

از آن جا که ثبت نام کنکور سراسری وثبت نام دانشگاه آزاد امسال نیز مطابق سال های گذشته ادغام شده است .با توجه بهاین که آزمون سراسری آزمون بزرگی ایست .زمان برگزاری آزمون سراسری 98 زمان  برگزاری کنکور 98 ، در روزهای 13 و 14 تیر ماه ۹۸ خواهد بود .

شرایط ثبتنام کنکورسراسری 98 چگونه است ؟

داوطلبان باید از شرایط کنکور 98 عمومی واختصاصی برای ثبت نام در کنکور سراسری 98 برخوردار باشند که در ادامه بدان میپردازیم . شرایط عمومی عبارتند از:سلامت جسمانی و عدم سوء پیشینه و اعتقادات مذهبی میباشند .که البته شرایط دیگری نظیر نداشتن سوء پیشینه و فساد اخلاقی و عدم سابقهعضویت در سازمان های غیرقانونی و عدم مخالفت( دشمنی ، منظور اهتراض نیست ) به نظام جمهوری اسلامی ایران
   تبصره -درصورتی که داوطلب در گذشته نسبت به نظام جمهوذی اسلامی ایران اعتراضی داشته است ،می بایست تغییر نظر وی مشخص گردد . اعتقاد داشتن به دین اسلام و یا یکی از ادیانیکه در قانون جمهوری اسلامی ایران تصریح شده است .ونیز می توان ازموارد دیگر به عدماعتیاد به مواد مخدر اشاره کرد .

شرایطاختصاصی کنکور سراسری 98 نیز عبارتند از : متقاضیانی که از سال 64 به بعد تا کنون 2 بار با شرکت در کنکورسراسری روزانه پذیرفته شده اند ، امکان ثبت نام در کنکور سراسری 98 را نخواهندداشت .

شرایط  برگزاری کنکور سراسری 98

آن دسته ازداوطلبانی  کهدر یکی از رشته های مقطع لیسانس در دوره روزانه تحصیل کرده باشند ، طبق رای دیوانعدالت اداری در صورت پذیرش در رشته های دکتری پزشکی شامل پدندانپزشکی ، داروسازی وپزشکی در دوره روزانه امکان ثبت نام خواهند داشت .

آن دسته از داوطلبانی که دانشجوی دوره روزانه در یکی از مقاطع دکتریو یا کارشناسی ارشد و یا کارشناسی و یا کاردانی باشند حق ثبت نام در کنکور سراسری98 را نخواهند داشت مگر درصورتی که تا اسفندماه 97 انصراف از تحصیل دانشگاه روزانهخود را بطور قطعی بدهند .

لازم به ذکر است داوطلبانی که در کنکور سراسری 97 شرکت کرده اندو در دوره روزانه پذیرفته شده اند می توانند پس از انصراف قطعی از تحصیل خود تااسفند ماه 97 نسبت به ثبت نام کنکور سراسری 98 و پذیرش در دوره های غیر روزانه(پردیس خودگردان ، آزاد، مجازی و شبانه  و..)اقدام نمایند . اگر داوطلبی نیز در کنکور 97 در دوره های غیرروزانه پذیرفته شدهباشد می تواند بدون آنکه نیازی به انصراف باشد در کنکور سراسری 98 ثبت نام نماید وپس از پذیرفته شدن در کنکور 98 نسبت به انصراف از دانشگاه قبلی خود اقدام نماید.داوطلبان متقاضی ثبت نام کنکور سراسری 98 باید دارای مدرک پایان تحصیل دوازدهم(دیپلم نظام قدیم ) و یا مدرک پیش دانشگاهی کسب کردهباشند ویا دارای مدرک فوق دیپلم باشند و نیز یا دارای مدرک یپلم چهارساله نظام قدیم باشند .

مشاورهثبت نام اینترنتی کنکور 98درخت دانش چگونه است ؟

داوطلبان مشتاق به تحصیل در دانشگاه می توانند برای ثبت ناماینترنتی کنکور سراسری 98 با مشاوران مجرب درخت دانش برای کسب اطلاعات بیشتر دررابطه با مشاوره ثبت نام اینترنتی کنکور 98  در ارتباط باشند.

 کافیست با شماره گیری9099072943 بدون گرفتن پیش شماره و از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید و بامشاوران مجرب ما در تماس باشند .