عطاالله شریفی دوشنبه 30 مهر 1397 11:21 ق.ظ نظرات ()

شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد نیمسال دوم ۹۷

در این مقاله سعی بر این داریم به تعداد سوالاتی که دانشجویان داوطلبتکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 97-98 با مشاوره تحصیلی درخت دانش تماس گرفته اند پاسخ کاملبدهیم:

  • تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 97 چیست؟
  • زمان دقیق شروع تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 97 چه تاریخی است؟(مهر_بهمن(
  • تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 97 شامل چه کسانی می شود و به چه کسانی تعلقنمی گیرد؟
  • انتقالی و یا تغییر رشته با تکمیل ظرفیت آزاد 97 امکان پذیر می باشد؟
  • نحوه، ویرایش انتخاب رشته و شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد چگونه است؟

و …؟؟

تکمیل ظرفیت دانشگاهآزاد نیمسال دوم چیست؟

تکمیل ظرفیت به معنای پر کردن ظرفیت خالیدانشگاه و تکمیل صندلی های خالی کلاس ها می باشد.اما چرا ظرفیت دانشگاه آزاد خالیمی ماند؟

زمانی که متقاضی ورود به دانشگاه علاوه بر دانشگاه آزاد دردانشگاهی غیر از دانشگاه آزاد نیز پذیرفته می شود(مثلا رشته های روزانه دانشگاهسراسری)در نتیجه برای ثبت نام به دانشگاه آزاد مراجعه نخواهد کرد و یا اینکه بهخاطر متقاضی زیاد برخی رشته ها اقدام به افزایش ظرفیت صندلی های خود خواهد نمود درنتیجه به تعدادی مشخص صندلی خالی می ماند و دانشگاه از طریق تکمیل ظرفیتدانشگاه آزاد بهمن 97 اقدام به پرکردن صندلی های خالی خود خواهد نمود.

اما شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 97 چیست وچه کسانی می تواننددر مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 97 شرکت کنند

تکمیل ظرفیت دانشگاهآزاد 97 شامل چه کسانی می شود و به چه کسانی تعلق نمی گیرد؟

در شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد نیمسال دوم 97، داوطلبانی که در کنکورسراسری دانشگاه آزاد 97 شرکت نموده اند دارای شناسه انتخاب رشته می باشند و  می توانند در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد97 نیز شرکت نمایند.

شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد کدام است؟

شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد کد دسترسی به تراز نمره کارنامه ایدانشگاه آزاد در کنکور 97 می باشد، کد شناسه انتخاب رشته 7 رقمی بوده و در انتهای کارنامهکنکور سراسری 97 درج شده است.

تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد نیمسال دوم


زمان دقیق شروع تکمیلظرفیت دانشگاه آزاد 97 چه تاریخی است؟(مهر_بهمن(

یک سال تحصیلی شامل دو نیمسال و هر نیمسال شامل یک تکمیل ظرفیت دانشگاهآزاد خواهد بود، این بدین معناست که ما هم در مهر ماه و هم در بهمن ماه تکمیل ظرفیتدانشگاه آزاد داریم.

تکیل ظرفیت دانشگاه آزاد 97 مقطع کارشناسی نیمسال اول مهر ماه 97در نیمه دوم مهر ماه 97 می باشد.

و همچنین تکمیل ظرفیت آزاد 97  در نیمسال دوم بهمن ماه 97-98 در اواخر آذر ماه97 می باشد.

مهلت تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد نیمسال دوم ۹۷

بر اساس اطلاعیه 97/07/16 سنجش و پذیرش تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد نیمسال دوم ۹۷ نداریم، برای نیمسالدوم نیز از اوایل دی ماه تا اواخر دی مهلت جهت انتخاب رشته می باشد.

از این رو داوطلبان متقاضی می توانند از طریق تلگرامدرخت دانش یا تماس با شماره 9099072943 (از طریق تلفن ثابت و بدون پیش شماره)با مشاوران ما در تماس بوده تا به محض اعلام تکمیل ظرفیت نیمسال دوم دانشگاه آزاد داوطلبانرا در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد و همچنین بر اساس تراز نمره دانشگاه آزادشانس قبولی در این فرصت دوباره قبولی دانشگاه آزاد نیمسال دوم داوطلبان را راهنمایینماییم.

انتقالی و یا تغییر رشته با تکمیل ظرفیتآزاد 97 امکان پذیر می باشد؟

بله، در مواردی که داوطلب در انتخاب رشتهسراسری آزاد 97 خود در رشته ای که پذیرش خواهد شد علاقه ای به رشته نخواهد داشت و یابه هر علتی نمی تواند در آن شهر و رشته ادامه تحصیل نماید، در این حالت می تواند برایتکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد شرکت نموده و بر اساس تراز نمره بالایی که دارد می تواندرشته و دانشگاه خود را از طریق تکمیل ظرفیت تغییر دهد.

نحوه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاهآزاد 97

ترتیب انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاهآزاد نیمسال دوم 97 باید بر اساس علاقه داوطلب صورت بگیرد نه بر اساس شانس قبولی.در انتخابرشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد چون درواقع اخرین تیری است که دانش آموز می تواند بهسمت هدف نشانه بگیرد استرسش بالاتر می رود و با خود فکر می کند انتخاب هایی را واردلیستش کند که ریسکش کمتر باشد. داوطلب می تواند چند انتخاب اولیه  را خوشبینانه درنظر بگیرد.

در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 97 از بینانتخاب هایی که وجود دارند باید آنهایی انتخاب شوند که نسبت به تزازخوشبینانه محسوبمی شوند . سپس باید در فرم انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد چند انتخابمنطقی و در نهایت چند انتخاب بدبینانه وجود داشته باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر دربارهشرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 97 با مشاوران ما در تماس باشید.

9099072943(از طریث تلفن ثابت وبدون پیش شماره)