عطاالله شریفی شنبه 28 بهمن 1396 03:30 ب.ظ نظرات ()

ثبت نام بدون کنکورعلمی کاربردی نیمسال دوم بهمن ماه96


ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی نیمسال دوم 96-97 دانشگاه جامع علمی کاربردی هر سال دو بار به صورت بدون کنکور در دومقطع کاردانی پیوسته یا همان فوق دیپلم و کارشناسی ناپیوسته یعنی کاردانی بهکارشناسی اقدام به جذب دانشجو می کند. دانشگاه علمی کاربردی از دانشگاه های بزرگاز نظر جذب دانشجو می باشد زیرا که شهریه این دانشگاه نسبت به بسیاری از دانشگاههای شهریه ای پایین تر بوده و رشته های متنوع زیادی را ارائه می دهد. نسبت به دیگردانشگاه ها به سادگی دانشجو می پذیرد و شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی نیمسال دوم آسان می باشد.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی نیمسال دوم 96

از شنبه تاریخ 28/11/96 ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی نیمسال دوم 96شروع شده و تا چهارشنبه تاریخ 2/12/96 ادامه خواهد داشت.

شرایط ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی ترم بهمن96-97

درتکمیل ظرفیت علمی کاربردی نیمسال دوم96  مقطع کاردانی متقاضیان ثبت نام باید دارای مدرک سه ساله نظامجدید(فنی و حرفه ای، کاردانش، نظری) و یا دیپلم نظام قدیم آموزش متوسطه(چهار سالهیا شش ساله نظری و فنی و حرفه ای) باشند. از لحاظ نظام وظیفه نباید مشکلی داشتهباشند. و از توانایی جسمی لازم و متناسب با رشته انتخابی را دارا باشند.

برای مقطع کارشناسی ناپیوسته، متقاضیان باید دارای مدرک کاردانیدانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی مورد تأیید شورای انقلاب فرهنگی یا وزارت علومتحقیقات و فناوری و یا وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و یا مدرک کاردانی پیوستهآموزشکده های فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش باشند، برای دانلود دفترچه بر روی لینک زیر کلیک کنید.

دفترچه بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی نیمسال دوم96-97

وضعیت نظام وظیفه

1-      1- متقاضیانی که دارای غیبت سربازی هستند، نمی توانند برای بدون کنکوردانشگاه علمی کاربردی  ثبت نام کنند.

2-      2-دانشجویان اخراجی دانشگاه ها تا پایان خدمت دوره ضرورت یا اخذ معافیتدائم، نمی توانند برای بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی  ثبت نام کنند.

3-      3-دانش آموختگان مقطع کاردانی مجاز به شروع به تحصیل مجدد در مقطعکاردانی نمی باشند.

4-      4-افراد مشغول به خدمت سربازی، حق ترخیص از سربازی جهت ادامه تحصیل درمقطع کاردانی نیستند.

5-      5-از تاریخ 22/8/90 به بعد دانشجویان در طول تحصیل فقط یک بار مجاز بهانصراف و شروع به تحصیل مجدد هستند مشروط بر این که در سنوات اولیه تحصیلی انصرافداده و از تاریخ انصراف تا شروع مجدد به تحصیل بیشتر از یک سال نگذشته باشد.

6-      کارکنان وظیفه مجاز به تحصیل همزمان با انجام خدمت نیستند.

7-      دانش آموزانی که در سقف مجاز سنوات تحصیل در ماههای خرداد یا شهریورهر سال فارغ التحصیل می شوند، اگر تا پایان شهریور سال بعد در دانشگاه پذیرفتهشوند، می توانند از معافیت تحصیلی استفاده کنند.

8-      پذیرفته شدگان جهت دریافت مجوز ثبت نام و معافیت تحصیلی باید به دفاترپلیس + 10 شهرستان محل قبولی مراجعه و برای معافیت تحصیلی خود اقدام کنند.

9-      طبق تبصره 1 ماده 33 قانون سنوات اولیه تحصیلی در مقاطع کاردانیپیوسته و ناپیوسته نهایتا تا دو و نیم سال و کارشناسی ناپیوسته نهایتا تا سه سالبا موافقت کمیسیون موارد خاص دانشگاه و سایر شرایط، این مدت حداکثر یک سال بهعنوان سنوات ارفاقی با دریافت مجوز از وظیفه عمومی قابل افزایش است.

لازم به ذکر استانتقالی، تغییر رشته، مرخصی تحصیلی و مهمان شدن در ترم اول دانشگاه بدون کنکورعلمی کاربردی امکانپذیر نسیت. و از نیمسال دوم تحصیلی به بعد با مجوز و شرایط وضوابط دانشگاه امکانپذیر خواهد بود.

مشاوره تحصیلی درختدانش

جهت دریافت اطلاعاتکامل برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی نیمسال دوم 96 و انتخاب رشته ای بدون کنکور علمی کاربردی ترم بهمن آگاهانهواطلاع از مراکز علمی کاربردی هر شهر و بازار کار هر رشته با مشاوران متخصص درختدانش با شماره 9099072943 بدون کدگیری تماس بگیرید و ثبت نام علمی کاربردی بهمن خود را انجام دهید.